Bez kategorii

Chcesz uczyć się śpiewająco?

Lubicie śpiewać? To świetnie. Połączmy więc przyjemne z pożytecznym! 

Oto sprawdzone sposoby na to, jak można wykorzystać śpiewanie do nauki języka.

  1. Zorganizujcie sobie rodzinne karaoke, do kupienia są różne gotowe płyty i gry (na komputery i konsole), można poszperać też w internecie w poszukiwaniu darmowych utworów w wersji z wyświetlanym tekstem.
  2. Znacie to? https://lyricstraining.com/ Kapitalne! Wystarczy założyć darmowe konto, wyszukać ulubioną piosenkę i… nie można się oderwać. Do wyboru są cztery poziomy trudności, nagranie zatrzymuje się automatycznie, kiedy mamy problem z wpisaniem słowa. Świetny sposób na naukę języka.
  3. Na długą podróż samochodem można przygotować nagrania lub ulubioną płytę oraz wydrukowane teksty piosenek (kierowca i osoby z chorobą lokomocyjną raczej się tylko przysłuchują ;)) Zabawa jest świetna, a dzieci rzadziej będą pytać: „Daleko jeszcze?!”
  4. Bardziej zaawansowana wersja zabawy z wydrukowanymi testami jest taka, że wycinamy niektóre słowa, a później staramy się je uzupełnić ze słuchu. Następnie wspólnie śpiewamy. Lubię w ten sposób pracować z moimi kursantami, fajny sposób na luźniejszą aktywność językową.
  5. Najmłodszym kursantom niezmiennie gorąco polecam Super Simple Songs! Wykorzystuję te piosenki do nauki i zabawy z moją trzylatką w domu, często też umilają nam czas w samochodzie. Wpadają w ucho.

Każdy sposób na naukę języka jest dobry. Ważne jest, aby czerpać z nauki autentyczną przyjemność, efekty przyjdą same! 

Odbierz w prezencie e-book

„Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego – 5 skutecznych sposobów”

.